صندلی غذا

مزایا و چالش های صندلی غذای کودک

فواید استفاده از صندلی غذا

?از حدود شش ماهگی که غذای کمکی را شروع می کنید، ممکن است بخواهید به کودکتان در صندلی غذای مخصوص خودش غذا بدهید.
✅از فواید مهم این کار نشستن کودک سر میز غذا و همراهی خانواده است که با افزودن یک بعد اجتماعی به غذا خوردن می تواند تمایل کودک به صرف غذا را افزایش دهد. از طرفی می توانید کودک را با قرار دادن چند اسباب بازی و دندان گیر برای دقایقی سرگرم کرده و کمی به کارهای آشپزخانه برسید. اما این کار، علیرغم مزایای بسیارش، چالش هایی نیز در پی دارد.

یک راهکار عملی

❗️احتمالا از همان اولین دفعات استفاده از این نوع صندلی ها میبینید که کودکتان هر وسیله ای که روی سینی اش بگذارید پایین می اندازد و ممکن است در پایان هر وعده به نظرتان بیاید که صد بار خم شده اید تا از روی زمین چیزی بردارید. حالا شستن و تمیز کردن دوباره اش بماند!
?یک راهکار ساده و عملی برای کاهش این قبیل زحمات این است که به دسته های صندلی (یا هر جای مناسب دیگر) ربان های جذاب رنگی ببندید و هر وسیله‌ای که میخواهید در اختیار فرزندتان قرار بدهید ابتدا به این ربان ها گره بزنید.
✅با این کار اشیا دور از صندلی پرتاب نمی شوند و چون به زمین نمی رسند نیازی به شستن دوباره هم ندارند! خود این ربان های رنگی هم برای مدتی توجه کودک را جلب خواهند کرد. علاوه بر اینها این کار می تواند منجر به تمرین یک مهارت جدید برای کودکتان بشود: بالا کشیدن اشیا با ربان!
امتحان کنید! از عروسک گرفته تا قاشق و هویج! به زودی از راهکار های مورد علاقه تان می شود!

 

نویسنده: آتوسا جلال پور

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.